Ochrona zdrowia

Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Mocne i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Które metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – odzyskaj piękny uśmiech

Czyszczenie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (pasty, soda oczyszczona, paski), nie gwarantują trwałych efektów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po trzech zabiegach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego szablonu określa się odcień zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotne jest także dobre dobranie PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując przebarwienia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o 15 tonów, efekty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Świetne efekty daje również wybielanie zębów za pomocą lampy LED.