Dostęp do różnorodnych zawodów, wygoda w codziennych sytuacjach oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie niektóre z powodów, które popychają ludzi do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio nieprzerwanie wzrasta, na co wpływ ma z pewnością nadzwyczaj nikłe ryzyko potencjalnych komplikacji oraz doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, że nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, bo są czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Europy.
Laserowa korekta wzroku – skuteczność i mała inwazyjność
Laserowa korekta wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum można osiągnąć imponujące rezultaty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei usunąć problem nadwzroczności. Obecnie bardzo popularnym rodzajem lasera wykorzystywanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie wiązki światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie dokładnego modelowania, a zarazem zmniejsza ryzyko uszkodzenia zdrowych części rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia dużo argumentów. Najważniejsze to z pewnością niska inwazyjność, efektywność, precyzja i minimalne ryzyko komplikacji. Warto napomknąć także o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.
Korekcja laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?
Nim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba mieć świadomość tego, że w poniektórych kazusach lekarz odmówi jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie karmienie piersią i ciążę, nieukończony 21 roku życia, choroby oczu takie jak zaćma, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.
Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]