Ochrona zdrowia

Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

W tym miejscu znajdziesz szczegółowe informacje o terapii małżeńskiej UK.

Każda para może popaść w rozmaite kryzysy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać naprawdę sprawnie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach pomaga?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z przeróżnymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy związane ze zdradą jednego z partnerów, jak również pomoże w razie nałogów, chociaż tutaj nierzadko potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie problemów zdrowotnych małżonków lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, kiedy pomiędzy żoną i mężem pojawiają się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga także pokonać trudności i zacieśnić partnerstwo. Lepsza staje się komunikacja między małżonkami – dzięku temu ich związek rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale także dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe jest określenie przyczyn leżących u podłoża małżeńskich trudności. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską zdobyło umiejętności potrzebne do tego, aby świetnie radzić sobie z trudnościami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że na chwilę obecną bez problemu można spotkać polskiego psychologa także na terenie Zjednoczonego Królestwa. Mówienie po polsku usprawnia terapię oraz podnosi komfort pary, która zdecydowała się na usługi specjalisty. Również na emigracji warto zawalczyć o własny związek, który bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi trudnościami. Powinno się pamiętać, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a na skutek niej związek może wejść na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Siedziba firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339