voigt kraków, korygowanie wad wzroku, korekta wzroku kraków
Ochrona zdrowia

Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować dokuczliwe i nieraz niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekcja wzroku – oddaj się w ręce doświadczonego optometrysty

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekcji umożliwiające leczenie dalekowzroczności, presbiopii, jaskry, jak również szeregu pozostałych schorzeń. Ogromnie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się dużą skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent błyskawicznie powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której pracuje doświadczona załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować stosowną technikę leczenia, a następnie skorygować wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, tym samym są w stanie zidentyfikować nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także leczeniem innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Oprócz tego okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest testem koniecznym w ujawnianiu stanów zapalnych, glaukomy, a także pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się także innymi kwestiami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków oraz ciał obcych z oka.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]