Ochrona zdrowia

Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Dowiedz się więcej o aparatach do ultradźwięków na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, usprawnienia przepływu limfy oraz zmniejszania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko przy użyciu odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko 100 lat, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, wiązadeł, ścięgien oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]