Ochrona zdrowia

Badania dla kierowców

Dowiedz się, komu zlecić badania kierowców Bielsko Biała

Zawodowi szoferzy przed rozpoczęciem działalności zarobkowej muszą przejść specjalne testy psychomotoryczne. Jest to szczególnie istotne, kiedy ich zawód dotyczy przewozu ludzi albo towarów uznanych za niebezpieczne dla środowiska. Badania kierowców są obowiązkowe dla posiadaczy prawa jazdy kategorii C, D oraz E. Jak opisywane badania wyglądają? W jaki sposób się do nich przyszykować?

Jak zaczynają się badania kierowców?

Pierwsza część badania kierowców polega na przeprowadzeniu rozmowy z kandydatem. Psycholog jest w stanie w ten sposób dowiedzieć się, jak bardzo przepracowany jest badany i w jakim jest stanie. Na tym etapie psycholog informuje również kandydata na temat tego, co go czeka – dzięki temu zmniejsza się poziom stresu.

Badania kierowców – kwestionariusz

Później starający się o uprawnienia musi uzupełnić dostarczony mu formularz. Zawarte są w nim pytania, dzięki którym psycholog stwierdzi, czy dobrze kontroluje stres i jak reaguje na zaskakujące trudności. Test pozwala również określić, jak rozwinięte są zdolności interpersonalne kandydata – a to wszak ma ogromny wpływ na jego działania na jezdni.

Na czym przeprowadza się badania kierowców?

Ostatnim etapem badania kierowców są testy przeprowadzone na odpowiednich urządzeniach. Stosuje się je w celu sprawdzenia refleksu kierowcy i adekwatności reakcji na problemy, które mogą przydarzyć się na ulicy. Gdy chodzi o narzędzia wykorzystywane podczas badań, wymienić musimy zwłaszcza miernik czasu reakcji, a także aparat Piórkowskiego.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]