Motoryzacja

Bagażnik na rowery na hak – zakup na lata

Jeśli potrzebujesz bagażnika rowerowego na hak 3 rowery, koniecznie wejdź na ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Budowa tras rowerowych nie tylko w największych aglomeracjach, lecz również w szeregu miejscowości wypoczynkowych w kraju i za granicą doprowadziła to tego, iż pakując się na urlop zastanawiamy się, czy zabrać dodatkowo rower. Jeśli podróżujemy sami i nasz rower się składa, można po prostu spakować go do bagażnika. Trudności pojawiają się, gdy wyruszamy z kilkuosobową rodziną i musimy zmieścić gdzieś trzy lub cztery rowery. W takiej sytuacji warto skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Platforma rowerowa na hak a uchwyt rowerowy na dach – o czym trzeba wiedzieć?

Rowery można przewozić na platformie rowerowej instalowanej na haku albo na dachu auta, montując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Obie metody pozwalają na transport aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańsze, ale mają też nieco wad. Umocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, może być sporą uciążliwością szczególnie dla niewysokich osób. Oprócz tego ułożenie roweru na uchwytach dachowych zwiększa wysokość samochodu, i chociaż zazwyczaj nie jest to przeszkodą w trakcie przejazdu pod niewysokimi bramami, mostami i kładkami dla pieszych, to zmienia sterowność pojazdu z uwagi na większą podatność na intensywne porywy wiatru. Natomiast platformy rowerowe instalowane na hak przedłużają samochody, dlatego osoby je prowadzące muszą zachować zwiększoną ostrożność w trakcie cofania oraz parkowania tyłem auta. Rowery umieszczone na platformie w wielu przypadkach też sterczą poza szerokość pojazdu, a to może być utrudnieniem przy wymijaniu innych aut na wąskich drogach.

Nim kupisz bagażnik rowerowy na hak sprawdź jego maksymalny udźwig i sposób zaczepu rowerów

Decydując się na kupno platformy na rower na hak należy najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Nie jest to najtańszy zakup, tym samym należy już na początku określić ile jednośladów docelowo będziemy potrzebowali przewieźć. Platforma rowerowa od markowego producenta, np. od Thule, posłuży nam kilkanaście lat i jeżeli zamawiamy ją w celu użycia jej podczas rodzinnych podróży, warto zdecydować się na taką, na której ulokujemy 3 lub 4 jednoślady. Drugim istotnym czynnikiem jest obliczenie łącznej masy rowerów – przed kupnem bagażnika trzeba upewnić się czy utrzyma on obciążenie jakie planujemy na nim zamontować. Dowiedzmy się również jak mocowane są rowery do platformy na hak. Więcej zabezpieczeń utrzymujących jednoślad w miejscu obniża ryzyko jego opadnięcia w czasie podróży, grożące potencjalnym zarysowaniem lakieru. W przypadku niepewności, który bagażnik rowerowy zamówić, zalecamy skonsultować się z pracownikiem sklepu oferującego taki sprzęt.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]