Kształcenie

Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Szukasz więcej wiadomości o kursie Blender? Świetnie trafiłeś! Wejdź tu.

Świat grafiki nieprzerwanie przechodzi zmiany i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych metod preferując wykonywanie swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Komputery dają twórcom nie tylko wolność wykonywania dzieł 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja nauki modelowania 3D nie wymaga już wielkich nakładów finansowych – każdy może przecież pobrać program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów oraz animacji, a który jednocześnie jest zupełnie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka

Korzystanie z każdej aplikacji można opanować we własnym zakresie, lecz proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nieraz bywa dość męczący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie osobom, które dopiero poznają Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie przeróżnych tekstur i efektów na modelowany obiekt przebiegnie łatwiej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez uczestnika kursu wskazując elementy, które trzeba poprawić oraz podpowiadając ku temu trafne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by był on prowadzony w niewielkich grupach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów jak i entuzjastów 3D

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie umiejętnością pożądaną i docenianą głównie w świecie filmu, gier wideo i projektowania. Opanowanie oprogramowania Blender 3D poszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne dzieła, które potem można śmiało dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego typu kursów to po prostu artyści i amatorzy chcący rozwinąć swoje obecne umiejętności czy też odkryć nowe formy wyrażania siebie.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]