Hobby i rozrywka Kształcenie

Nauka malowania akwarelami – zapisz się na kurs

Oferta nauki malowania akwarelami w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych metod przejawiania własnego ja i nie trzeba być w tym najlepszym, aby czuć z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to przecież jedynie pasja lub sposób na rozluźnienie się po trudnym dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Jednak jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, opłaca się postawić na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – nie tylko dla początkujących twórców

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Efekt końcowy zdaje się bardzo niepozorny i banalny do osiągnięcia, ale jest wynikiem wielu czynników, o których artysta-amator rzadko ma pojęcie. Spory udział w samym procesie malowania ma dodatkowo przypadek – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet osoby od lat doświadczone w tej technice przenigdy nie są przeświadczone o tym, że malunek zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak chciały. Kurs malowania akwarelami to doskonałe miejsce, żeby zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i zdobyć przydatną elementarną wiedzę konieczną do rozwinięcia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile widziany, obojętnie, czy podjął już samodzielne próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w czasie pierwszych zajęć starannie objaśniają właściwości tych farb, różnorodność technik ich używania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy efekt pracy.

Kurs malowania akwarelami – co na tym zyskasz?

W dobie powszechności internetu nie ma przeszkód, by wyszperać a potem obejrzeć tutoriale, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Jednakże raczej nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie akwareli prowadzonym przez profesjonalnego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W sprawnej szkoleniu z technik artystycznych potrzebne są podpowiedzi, które kursanci otrzymują od instruktorów w czasie malowania. Takie korekty pomagają w szybszym tempie zdobyć warsztat, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, że zamierzany efekt nie wyszedł tak jak planował. Poza tym praca w grupie ludzi o pokrewnych pasjach formuje miłą atmosferę wsparcia, które jest niezwykle potrzebne w stymulacji do ciągłego doskonalenia warsztatu. Partycypacja w konstruktywnej analizie ilustracji pozostałych kursantów, pomaga później we trafnej ocenie własnych prac już odbyciu kursu.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]