Kształcenie

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Jeśli ciekawi Cię dobra oferta kursu Adobe Photoshop, zajrzyj na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat stara się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te sektory rozrywki do opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują głównie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że powstał jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie został podstawowym oprogramowanie game developerów i ilustratorów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak przykładowo Affinity Photo, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane farbami akrylowymi, temperą bądź farbami akwarelowymi. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Digital painting – lekcje pod okiem instruktora

Zasadniczo uczenie się malarstwa komputerowego toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby warto podjąć samemu, jednak żeby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a zarazem poznać niezbędne techniki stosowania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, należy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]