Kształcenie

Kreatywne zajęcia dla dzieci – niezbędne w pierwszych miesiącach życia

Dla malucha zabawa to nie tylko rozrywka – prawidłowo poprowadzona może przyśpieszać ich percepcję. Opiekuni, którzy chcą rozwijać umiejętności kognitywne swoich dzieci, mogą zapisać swoje pociechy na zajęcia sensoryczne.

Zajęcia baby sensory dla niemowląt

Zajęcia baby sensory to spotkania dla niemowląt, a więc dzieci do 13 miesiąca życia. Okres ten jest ogromnie istotny dla malucha, ponieważ zachodzi wówczas jego nadzwyczaj silny rozwój fizyczny oraz mentalny. W wyniku doświadczeń sensorycznych w mózgu malucha wytwarzają się w tym czasie miliony nowych połączeń. Z tej przyczyny trzeba dostarczyć o jak najwięcej interesujących wrażeń, które wpłyną pozytywnie na rozkwit niemowlęcia. Zajęcia baby sensory dla najmłodszych organizowane są w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do szóstego miesiąca i tych powyżej siódmego miesiąca życia. Ze względu na to, iż przeznaczone są dla niesłychanie małych dzieci, trwają nie dłużej niż 60 minut, które dzielone są na fazy zabawy oraz wypoczynku. W trakcie zajęć niemowlęta angażowane są w rozmaite aktywności, które pobudzają ich rozwój psychiczny oraz umiejętności motoryczne i komunikacji.

Zajęcia muzyczne dla maluchów

Muzyka jest jednym z najkorzystniej wpływających na rozkwit niemowlaków bodźców. Dzięki grze na przeróżnych instrumentach, zarówno młodsze, jak i starsze maluchy, rozwijają czułość na piękno oraz imaginację, jak również uczą się zrozumienia tempa. Styczność z muzyką we wczesnym wieku podnosi zdolności kognitywne maluchów, co później często staje się podstawą bezproblemowego zrozumienia zasad matematyki. Zajęcia muzyczne to także ciekawa zabawa z gromadą rówieśników. Pod opieką wprawnego w pracy z najmłodsi instrumentalisty, dzieci nauczą się, że muzykę można tworzyć także za pośrednictwem najróżniejszych obiektów. W trakcie zajęć z muzyką wyzwalane są dźwięki na bezpiecznym pułapie głośności..