Instalacje przemysłowe

Sieci światłowodowe i nadajniki optyczne

Chcesz nabyć nadajnik optyczny? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX

Ze względu na fakt, że niemal codziennie używamy instalacji kablowych, powinny one obecnie okazać się bardzo wydajne. Nie może zatem zaskakiwać, że części wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – wyłącznie tak osiągalne jest zamontowanie absolutnie niezawodnej instalacji. Głównymi podzespołami są rzecz jasna przewody, lecz – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych podzespołów właściwe działanie instalacji nie jest możliwe. Innymi kluczowymi częściami sieci telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera transmitowane później za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – czemu istotne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej sieci światłowodowej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po nadawcy informacji i koderze. Przygotowane dane są dzięki niemu przekazywane kablami, zaś potem odbierane przez detektor, żeby dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niewielkim wypaczeniem informacji oraz solidnością – dlatego prawie całkowicie wyparł już pozostałe rozwiązania.

Niezawodne nadajniki optyczne

Aby sieć była efektywna oraz niezawodna, do jej wykonania trzeba wykorzystać jedynie elementy wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną rolę musi działać w każdych warunkach – z tego powodu o tym, od kogo go nabyć należy pamiętać już na etapie planowania instalacji. Firmom parającym się profesjonalnym zakładaniem sieci zaleca się wybór jedynie doświadczonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują prawem reklamacji, a w razie komplikacji w czasie instalacji – są w stanie zapewnić specjalistyczną pomoc podmiotom z całego kraju.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]