Instalacje przemysłowe

Kiedy wykorzystuje się multiswitch kaskadowy

Dowiedz się, gdzie zamówić multiswitch kaskadowy

Sieci komputerowe obecne są prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna sieć jest funkcjonalna, świadczy sporo czynników. Musi oczywiście być niezawodna oraz zapewniać wysoką jakość transmitowanych danych, jednak równie istotna będzie opcja łatwego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych przyłączy nie może wiązać się z koniecznością wykonywania skomplikowanych prac – przez to pozostali abonenci nie byliby w stanie przecież przez określony czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, z którymi powiększenie sieci będzie szybkie i bezproblemowe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest przepisami.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach gniazdami i wyjściami, do jakich mocowane są przewody. Jeśli niezbędne będzie powiększenie instalacji – między innymi wówczas, gdy nowy odbiorca zamówił usługę – musimy jedynie podłączyć kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne liczby złączy dla abonentów – najprostsze urządzenia tego rodzaju mają 8 wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Multiswitch – jak zastosować?

Jak nietrudno się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się oczywiście liczba gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, lecz w dużych domach trzeba rzecz jasna wykorzystać urządzenia o wyższej ilości wejść. Bardzo ważna będzie także separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w największej mierze wpływa ona na czytelność danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą 30 db. Jest to istotne zwłaszcza w sieciach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]