Instalacje przemysłowe

Kabel światłowodowy – technika przede wszystkim

Potrzebujesz kabla światłowodowego? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-swiatlowodowe

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości istotne osiągnięcie techniczne. Możliwości jego wykorzystania jest wiele. Nie można uznać za wyolbrzymienie opinii, że kabel światłowodowy jest używany w zasadzie w każdym obszarze naszego życia. Jest to technologia bardzo rozwinięta, która wyróżnia się świetnymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – jakie ma zastosowania?

Kabel światłowodowy wykorzystywany jest na przykład w dziedzinie telekomunikacji i jest na ten moment w zasadzie nie do zastąpienia, jeśli chodzi o przewody telefoniczne. Dzięki nim połączenia między centralami a abonentami są niezawodne, a ryzyko wystąpienia błędu jest nikłe bądź żadne. Połączenie jest rewelacyjne, co przekłada się na wysoką jakość tego, co słychać w słuchawce telefonicznej. Natomiast elektrownie stosują na porządku dziennym kable światłowodowe do wykonywania sieci telekomunikacyjnych. Sięgają po nie też stacje TV. Kable światłowodowe wyróżniają się bardzo małą wagą, co sprawia, że wspaniale spełniają swoje funkcje w trakcie transmisji realizowanych na żywo, gdyż umożliwiają swobodę ruchu technikom obsługującym kamery. Także telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o sieci teleinformatyczne, kable światłowodowe są niezbędne dla zagwarantowania najwyższej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najważniejsze cechy?

Kable światłowodowe, które aktualnie dostępne są na rynku, różni od siebie przede wszystkim jakość. Te najwyższej klasy podlegają podczas wytwarzania bardzo drobiazgowemu nadzorowi technicznemu, co sprawia, że nie należy obawiać się, że w trakcie użytkowania będą zawodziły. Użycie włókna optycznego oraz stalowego drutu to cechy cechujące najwyższej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę zewnętrzną, dzięki której kabel odporny jest na działanie niesprzyjających czynników i tym samym może dłużej służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bezsprzecznie wielki krok do przodu, jeżeli chodzi o wykorzystywane współcześnie rozwiązania techniczne.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]