Instalacje przemysłowe

Jakie moduły składają się na instalacje teletechniczne?

Dowiedz się więcej o przygotowaniu instalacji teletechnicznych na telmor.pl

Instalacje teletechniczne sieci telewizji kablowej to potężna infrastruktura obejmująca wiele różnych modułów – od podstawowych po zaawansowane technicznie. W naszym kraju działają specjalistyczne podmioty, które zajmują się obsługą sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi oferują i jakie są najważniejsze moduły instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – w nieruchomościach

Instalacje teletechniczne to przyrządy jak m. in.: anteny FM/DAB, maszty antenowe, mikrowzmacniacze abonenckie, wzmacniacze kaskadowe, węzły optyczne. Na rynku znaleźć można także wzmacniacze szerokopasmowe, kable światłowodowe, urządzenia DVB-S/S2 i odbiorniki optyczne. Moduły tego typu zakładane są na osiedlach mieszkaniowych, w szpitalach i wieżowcach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei na przykład planowaniem instalacji i produkowaniem poszczególnych modułów. Instalacje teletechniczne opierają się na wytrzymałych komponentach i profesjonalnym montażu – stąd niezastąpiona jest pomoc fachowców.

Instalacje teletechniczne – Rozporządzenie Ministra Transportu

Niezbędne jest również, by sieci kablowe były zgodne z określonymi prawnie warunkami technicznymi jakie powinny spełniać nieruchomości i ich usytuowanie. Dlatego potrzebna jest opieka techniczna profesjonalnych firm, które dostarczą stosowne narzędzia a także zaoferują najlepsze moduły dobrane do wymogów konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie wymagają także napraw, a zatem bardzo istotna jest opieka pogwarancyjna. Jej odbiorcami są z reguły deweloperzy.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]