Biżuteria

Topaz mistyczny w jubilerstwie

Jeśli chcesz zamówić mistyczny topaz, koniecznie sprawdź www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć na pierwszy rzut oka możnaby błędnie stwierdzić, że to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz przybiera purpurowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty przynosi obrabianie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii lub na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich kreacji – świetnie wygląda także na co dzień. Istotna okazuje się również mnogość barw, sprawiająca, że prościej można wybrać biżuterię do konkretnego stroju.