Bezpieczeństwo i ochrona

Jaką rolę pełnią znaki BHP?

Dowiedz się, gdzie nabyć znaki BHP

W Polsce obowiązują bardzo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się marginalne. Obecnie przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność właściwego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi chociażby o zakłady pracy, biurowce, jak również przedszkola czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zalicza się również instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na wielu maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to doskonałego gatunku PCV. Dzięki temu znaki BHP można stosować nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – nadal będą wyraźne. W wielu przypadkach powlekane są również materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one widoczne także po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie nastręcza najmniejszych nawet trudności. Świetnie poradzi sobie z tym każdy.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]